Największa na świecie bunkierka LNG przybyła do Rotterdamu

Gas Agility, bunkierka LNG o pojemności 18,6 tys. m3, w końcu dotarła do Rotterdamu, gdzie niedługo rozpocznie działalność.

HHI zakończyło budowę pierwszego megakontenerowca napędzanego LNG

Hyundai Heavy Industries zakończyła budowę napędzanego LNG megakontenerowca o ładowności 14,8 tys. LNG.

Bułgaria kupiła 20 proc. udziałów w greckim terminalu LNG w Aleksandropolis

Bułgaria i Grecja podpisały w poniedziałek porozumienie w sprawie zakupu przez Sofię 20 proc. udziałów w pływającym terminalu LNG w greckim porcie Aleksandropolis nad Morzem Egejskim - poinformowała służba prasowa bułgarskiego rządu.

LNG wypycha Gazprom z jego strefy wpływów w Europie

Kommiersant podaje, że Gazprom traci pozycję w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej na rzecz LNG.

Amerykańscy przewoźnicy LNG zwiększą swoją zdolność eksportową pomimo pandemii

Amerykańscy przewoźnicy LNG podjęli w tym tygodniu małe kroki w celu powiększenia swojej zdolności eksportowej, pomimo globalnego spadku popytu spowodowanego pandemią koronawirusa.

PGNiG: na przełomie roku pierwsza biometanownia w sieci gazowej

Na przełomie roku pierwsza biometanownia powinna zostać fizycznie przyłączona do sieci dystrybucyjnej gazu - poinformował w czwartek wiceprezes PGNiG Jarosław Wróbel. Docelowo PGNiG widzi w Polsce miejsce dla 2 tys. biometanowni w sieci dystrybucyjnej.

PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały umowę ws. transakcji nabycia akcji Lotosu od SP

PKN Orlen poinformował we wtorek, że podpisał ze Skarbem Państwa porozumienie dotyczące realizacji transakcji nabycia akcji Grupy Lotos od Skarbu Państwa. Zakres i struktura tej transakcji nie zostały określone - zaznaczył PKN Orlen w komunikacie.

Kolejna jednostka dołączy do floty Flex LNG

Norweski armator Flex LNG doda w następnym tygodniu kolejny statek do swojej floty, która powiększy się tym samym do ośmiu gazowców.

103. dostawa LNG w świnoujskim terminalu

85 mln metrów sześciennych gazu ziemnego po regazyfikacji dostarczono do terminalu w Świnoujściu - poinformowało w czwartek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. To 103. dostawa LNG dla PGNiG.

Vopak oferuje bunkrowanie LNG w czasie rozładunku w Porcie Rotterdam

Holenderska firma Vopak wyszła z ofertą jednoczesnego bunkrowania LNG w terminalu Europoort mieszczącym się w rotterdamskim porcie. Jednostki tam zawijające mogą teraz bunkrować skroplony gaz ziemny w czasie załadunku lub rozładunku.