Litewski koncern tymczasowo przenosi FSRU - pływający terminal LNG Independence

Litewski koncern Klaipėdos Nafta tymczasowo przenosi pływający terminal LNG Independence, jednostkę magazynowania i regazyfikacji (FSRU). W porcie, w Kłajpedzie będą prowadzone prace pogłębiarskie.

#Komputer dla ucznia - trwa zbiórka Fundacji Impact na komputery dla uczniów do nauki online

Fundacja Impact, organizator kongresu gospodarczego rozpoczęła zbiórkę, której celem jest zebranie środków na zakup komputerów z dostępem do Internetu i przekazanie ich najbardziej potrzebującym uczniom z polskich szkół. Zdecydowała się również sama już teraz przekazać 50 komputerów. Pierwszy sprzęt trafi do uczniów jeszcze w tym tygodniu.

Sleipnir zakończył największą w historii operację bunkrowania LNG

Najpotężniejszy na świecie półzanurzalny statek dźwigowy zakończył największą w historii operację bunkrowania skroplonego gazu ziemnego (LNG).

PGNiG: Naftogaz interesuje się LNG z Polski. Odwierty na Ukrainie ruszą do końca roku

PGNiG szykuje się do wzmocnienia obecności na Ukrainie. Chce rozpocząć odwierty w tym kraju do końca roku. Dostrzega zainteresowanie Naftogazu dostawami LNG przez Polskę.

Niemcy i Rosjanie chcą dostarczać LNG klientom Polaków

Niemiecki Nauticor podpisał list intencyjny z rosyjskim Novatekiem o rozwoju infrastruktury dostaw LNG małej skali w regionie Morza Bałtyckiego, na którym chce działać także PGNiG Obrót Detaliczny.

Remontowa Shipbuilding SA: położono stępkę pod budowę czwartego promu dla BC Ferries!

Dzisiaj, tj. 26 marca br. w stoczni Remontowa Shipbuilding SA z grupy kapitałowej Remontowa Holding położono stępkę pod budowę czwartego promu klasy „Salish”, napędzanego skroplonym gazem ziemnym (LNG) dla armatora BC Ferries. W związku z pandemią koronawirusa, wydarzenie to miało charakter techniczny i odbyło się bez przedstawicieli ze strony armatora.

Polskie LNG: Uruchomienie Procedury Udostępnienia Terminalu 2020

Polskie LNG S.A., właściciel i operator Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, informuje o uruchomieniu Procedury Udostępnienia Terminalu LNG 2020, która umożliwia uczestnikom rynku składanie wiążących ofert na świadczenie na ich rzecz usług regazyfikacji i usług dodatkowych.

Wyraźny wzrost popytu na przeładunki biopaliw w Porcie Rotterdam

W 2019 Port Rotterdam odnotował ogromny wzrost popytu na paliwa alternatywne w tym przede wszystkim LNG i paliwa o niskiej zawartości siarki (VLSFO). Całkowita sprzedaż w tym największym europejskim porcie świadczącym m.in usługi bunkrowania paliw wyniosła ok 9 mln m3.

Zwolnienie LNG/CNG z myta ma zostać przedłużone – zapowiedź niemieckiego rządu

Przewoźnicy, którzy zainwestowali w ciężarówki na gaz ziemny, mają powody do radości. Niemieckie ministerstwo infrastruktury już bowiem zapowiada, że zwolnienie „gazowców” z myta zostanie utrzymane.

DUON dostarcza gaz do bunkrowania statków na terenie UE

Szereg proekologicznych walorów LNG sprawia, że jest to coraz częściej wykorzystywane paliwo w transporcie morskim, zwłaszcza w obliczu rosnących wymogów emisyjnych. Na przełomie lutego i marca 2020, DUON Dystrybucja rozpoczął dostawę gazu LNG do celów bunkrowania statków na terenie UE.