Pierwsza stacja tankowania LNG NOVATEK w Polsce

NOVATEK Green Energy, spółka córka NOVATEK PAO – producenta skroplonego gazu ziemnego, uruchomiła pierwszą w Polsce stację tankowania LNG NOVATEK w Krzywej. Zlokalizowany przy autostradzie A4 pomiędzy Legnicą a Zgorzelcem obiekt umożliwia obsługę ok. 50 pojazdów dziennie.

Polskie LNG: ruszyły konsultacje rynkowe ws. terminala LNG w Świnoujściu

W związku z programem rozbudowy Terminala LNG w Świnoujściu, rozpoczęły się rynkowe konsultacje dotyczące regulaminu procedury udostępnienia tego terminalu - poinformowało w środę Polskie LNG S.A. Uczestnicy rynku mogą przesyłać do spółki uwagi i pytania.

Umowa na rozbudowę Terminalu LNG w Świnoujściu została podpisana

Spółka Polskie LNG z Grupy GAZ-SYSTEM podpisała umowę na rozbudowę istniejącej instalacji regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego o dodatkowe regazyfikatory SCV (ang. Submerged Combustion Vaporiser). Dzięki temu zostaną zwiększone o 50% obecne moce regazyfikacyjne Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Umowa na projekt i montaż dodatkowych regazyfikatorów w terminalu LNG

Operator terminala LNG w Świnoujściu, spółka Polskie LNG, podpisała w poniedziałek umowę na zaprojektowanie i montaż dodatkowych regazyfikatorów w terminalu LNG w Świnoujściu. To element projektu zwiększenia zdolności regazyfikacyjnych gazoportu.

Gaz LNG od PGNiG będzie nadal napędzał warszawskie autobusy

PGNiG Obrót Detaliczny po raz drugi wygrało przetarg na dostawy skroplonego gazu ziemnego (LNG) dla floty Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Przez kolejne dwa lata ekologiczne paliwo LNG będzie zasilało stację tankowania autobusów w zajezdni przy ulicy Ostrobramskiej.

Ciepłe zimy, rekordowe zapasy i import LNG skutkują niskimi cenami gazu

Ceny gazu na europejskich giełdach od wielu miesięcy pozostają rekordowo niskie. Jako główne przyczyny wskazuje się ciepłe zimy oraz wysokie poziomy zapasów w magazynach i importu taniego LNG. Dodatkowym impulsem ku spadkom stała się epidemia koronawirusa.

Shell LNG Outlook 2020

Według najnowszego corocznego raportu Shell LNG, na temat światowego zapotrzebowania na skroplony gaz ziemny (LNG) wzrósł o 12,5% do 359 milionów ton w 2019 r. znaczący wzrost, który wzmacnia rosnącą rolę LNG w przejściu na niskoemisyjny system energetyczny.

Jak wygląda rynek LNG w światowej żegludze i portach?

Według najnowszych danych koalicji SEA/LNG na świecie eksploatuje się obecnie 175 jednostek napędzanych na LNG. Armatorzy zamówili 203 jednostki; w planach jest kolejnych 141.

DUON smartGAZ - nowa formuła dostaw LNG

DUON jest jednym z dostawców gazu na polskim rynku. Firma od wielu lat specjalizuje się także w dostawach skroplonego gazu ziemnego (LNG), a działający w Świnoujściu Terminal LNG spowodował, że ten segment działalności zaczął się gwałtownie rozwijać.

Remontowa Shipbuilding rozpoczęła budowę czwartego promu dla BC Ferries

Kanadyjski armator BC Ferries, kontynuując program rozwoju swojej floty „Clean Futures Plan” podpisał ze stoczną Remontowa Shipbuilding SA z grupy kapitałowej Remontowa Holding kontrakt na budowę kolejnego, w pełni wyposażonego promu klasy „Salish”, napędzanego skroplonym gazem ziemnym (LNG). Jako pierwsi informowaliśmy o tym już w listopadzie ub. roku. We wtorek, 4 lutego br. odbyło się palenie blach, rozpoczynające budowę nowej jednostki.